آیین گشایش جشنواره سعدی به میزبانی بانک رفاه
آبان ۱, ۱۳۹۸
سایه‌های روشن نقاشان جوان
آبان ۱۵, ۱۳۹۸

بانک رفاه پشتیبان جشنواره سعدی

بانک رفاه پشتیبان جشنواره سعدی

بانک رفاه پشتیبان جشنواره سعدی به گزارش پایگاه خبری شاهنامه،
بانک رفاه کارگران در راستای ایفای مسوولیت‌های اجتماعی ملی، پشتیبان و حامی نخستین جشنواره بین‌المللی علمی، ادبی و هنری سعدی شد.
دکتر محمدعلی سهمانی (مدیرعامل بانک رفاه) در آیین گشایش این رویداد بین‌المللی که با حضور حسین رحمتی (عضو هیات مدیره بانک رفاه) و دیگر مدیران ارشد بانک رفاه، دکتر فاطمه مهاجرانی (رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش)، دکتر اسماعیل آذر (استاد دانشگاه)، دکتر راهب عارفی (رییس پژوهشکده اسراء)، فرهاد لیثی (رییس پژوهش‌سراهای دانش آموزی اداره کل شهر تهران وزارت آموزش و پرورش) و مهندس یاسر موحدفرد (دبیرکل بنیاد فردوسی و مدیرعامل موسسه فردوسی توسی)، مدیران مدرسه‌های برگزیده کشور، دانشجویان و دانش‌آموزان ممتاز حوزه ادبی، علمی و هنری برگزار شد، طی سخنانی ضمن ابراز خرسندی از پشتیبانی بانک رفاه در نخستین جشنواره بین‌المللی سعدی اظهار داشت: از این‌که بانک رفاه به منزله یک بانک اجتماعی در این رویداد حضور دارد و از آن حمایت می‌کند، بر خود می‌بالیم.

مدیرعامل بانک رفاه در ادامه این آیین به معرفی بانک رفاه کارگران پرداخت و اظهار داشت: این بانک با قریب ۶۰ سال تجربه که نام‌اش با نام کارگران شریف کشور و تامین اجتماعی گره خورده است، یک بانک اجتماعی و متعلق به بدنه جامعه و مردم ایران است. امیدواریم این بانک بتواند به وظیفه‌های خود در قبال جامعه به نحو مطلوب عمل کند.
وی انس بانک رفاه با حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و هنری را یکی از افتخارهای بزرگ این بانک طی سال‌های اخیر مطرح کرد و گفت: بانک رفاه در راستای ایفای تعهدهای اجتماعی خود، حمایت از رویدادهای فرهنگی، ادبی و هنری را افتخار خود می‌داند و در این زمینه‌ها فعال بوده است؛ به عنوان مثال حمایت بانک از جشن حافظ و گردهمایی منتقدان سینما و… نشان از این تعهد بوده است.

دکتر محمدعلی سهمانی،

حضور بانک رفاه در حوزه آموزش و پرورش را دیگر افتخار این بانک عنوان کرد و افزود: خداوند را شاکریم که بانک رفاه توانسته در این مسیر با تاسیس ۱۹ مدرسه در منطقه‌های محروم و کم برخوردار کشور، بخشی از تعهدهای خود در قبال جامعه را ایفا کند.
وی به اقدام‌های بانک رفاه در حوزه سلامت نیز پرداخت و گفت: بانک رفاه به منزله بانک سلامت محور تاکنون با اهدای ۶۰ آمبولانس به بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی کشور، در عرصه سلامت و بهداشت جامعه نیز موثر بوده است.

مدیر عامل بانک رفاه،

هم‌چنین به اقدام‌های این بانک در آیین بازگشایی مدرسه‌های کشور به ویژه در منطقه‌های محروم پرداخت و خاطر نشان ساخت: بانک رفاه با هدف حمایت از آموزش و پرورش و نیز دانش‌آموزان بی‌بضاعت در نخستین روزهای بازگشایی مدارس، اقدام به تهیه و تامین لوازم‌ التحریر مورد نیاز دانش‌آموزان کرده است.
پیش از سخنان مدیرعامل بانک رفاه، دکتر کوروش سعیدی (رییس اداره روابط عمومی بانک رفاه) اظهار داشت: بانک رفاه علاوه بر حضور در بخش‌های سخت‌افزاری در حوزه آموزش نظیر تاسیس مدارس و دانشگاه و در حوزه نرم‌افزاری جامعه یعنی پرورش، ارتقا و اشاعه فرهنگ، ادب و هنر نیز حضور فعال و درخشان داشته است.
سخنرانی دکتر اسماعیل آذر (استاد برجسته زبان و ادب فارسی) در زمینه آثار سعدی و نیز دکتر فاطمه مهاجرانی (رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش) با موضوع ضرورت ترویج و پاسداشت زبان و ادب فارسی از بخش‌های دیگر مراسم بود.

دکتر اسماعیل آذر طی سخنانی با قدردانی از حضور و حمایت بانک رفاه در رویداد جشنواره سعدی خاطر نشان ساخت: بسیار خرسند و مشعوف هستیم، نهادی که در حوزه مسایل پولی و مالی فعالیت می‌کند و در آن زمینه شناخته شده است، دغدغه توسعه علم، ادب، هنر و فرهنگ کهن ایران زمین را دارد و با تمامی توان از این گونه موارد حمایت می کند.
این استاد برجسته ادب فارسی در ادامه از حضور مدیران ارشد بانک رفاه در این مراسم ابراز خرسندی کرد و گفت: شخصیت علمی و دانشگاهی مدیرعامل بانک رفاه باعث شده که ایشان علاوه بر دغدغه مسائل اقتصادی در حوزه ادبیات و فرهنگ نیز فعالیت کند. حضورشان مایه مباهات است و جامعه ادبی مفتخر است که افراد فرهیخته‌ای هم‌چون ایشان در کشور منشای اثر هستند.

دکتر اسماعیل آذر در پایان تصریح کرد: با این اقدام ارزشمند بانک رفاه، من از هم اکنون یکی از مشتریان متعهد بانک رفاه هستم و برای توسعه و تعالی فرهنگ، هنر و ادبیات، آمادگی هر گونه همکاری با این بانک مردمی و خوش نام را دارم.
دکتر فاطمه مهاجرانی نیز در سخنان خود با قدردانی از مدیران عالی بانک رفاه جهت حمایت از زبان، ادب، هنر و فرهنگ کشور اظهار داشت: خداوند را شاکریم که یک بنگاه اقتصادی در عرصه فرهنگ، ادب و هنر حضور موثر دارد و در این زمینه ایفای مسوولیت می‌کند.
وی در ادامه از اهتمام وزارت آموزش و پرورش در توسعه زبان و ادب فارسی در سطح بین‌المللی سخن گفت و ابراز امیدواری کرد: در آینده‌ای نزدیک بتوانیم ادب کهن ایران زمین و نیز زبان فارسی را در سطح کشورهای جهان گسترش دهیم و این گونه آیین‌ها و جشنواره‌ها را با حضور سایر کشورهای جهان برگزار کنیم.
گفتنی است در پایان مراسم، ضمن رونمایی از نشان ملی ادبی سعدی از دانش‌آموزان و دانشجویان ممتاز حوزه ادبی، علمی و هنری و مدیران مدارس برتر در این حوزه تقدیر شد.

بانک رفاه پشتیبان جشنواره سعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عاداد زیر را محاسبه کنید. من ربات نیستم *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.