جشنواره های هنری فجرموسیقی و تجسمی

فراخوان بخش رقابتی و غیر رقابتی سی‌وهشتمین جشنواره موسیقی فجر + فراخوان کتاب سال و آلبوم برتر موسیقی ایران

خبرنگار: یاسر موحدفرد

به گزارش اختصاصی پایگاه خبری شاهنامه‌نیوز

با برگزاری دو جلسه شورای سیاست‌گذاری و دعوت از بهزاد عبدی برای دبیری جشنواره موسیقی فجر، شورای سیاست‌گذاری جشنواره موسیقی فجر، فراخوان بخش رقابتی و غیر رقابتی سی‌وهشتمین جشنواره موسیقی فجر را بازنشر شده است.

شورای سیاست‌گذاری جشنواره موسیقی فجر طی دو جلسه به ارزیابی بخش‌های گوناگون جشنواره‌ در چند دوره اخیر پرداخت و با بررسی گزینه‌های موجود برای دبیری سی‌وهشتمین جشنواره موسیقی فجر از بهزاد عبدی برای مسوولیت دبیری این‌دوره دعوت شده است.

شایان ذکر است، فراخوان بخش رقابتی سی‌وهشتمین جشنواره موسیقی فجر به‌ گونه با کلام و بی‌کلام در بخش‌های موسیقی (دستگاهی، نواحی، کلاسیک غربی، تلفیقی، پاپ، معاصر و ارکسترال ایران، کودک) و ناشر برگزیده، بهترین کتاب موسیقی و جایزه ویژه گروه‌نوازی بازنشر شد.

فراخوان بخش رقابتی سی‌وهشتمین جشنواره موسیقی فجر براساس آیین‌نامه جشنواره با هدف معرفی و تقدیر از آثار برگزیده اهالی موسیقی ایران، اعتلای هنر موسیقی و ارتقای سلیقه شنیداری مخاطبان، صیانت از هویت ملی مبتنی بر آموزه‌های آیینی و ایرانی، تقویت و حمایت از هنر خلاق و هم‌چنین شناسایی، تبیین چهارچوب‌ها و استانداردهای کیفی گونه‌های مختلف موسیقی تهیه و تنظیم شده است.

با توجه به برگزاری نشست‌های کارشناسی فراوان در کنار جلسه‌های شورای سیاست‌گذاری، جایزه ویژه گروه‌نوازی و بهترین کتاب موسیقی در زیرمجموعه‌های گوناگون نیز در این دوره پیش‌بینی شده است که متقاضیان با مراجعه به متن فراخوان از جزییات آن مطلع خواهند شد.

صاحبان آثار از تاریخ ۱۴ آبان ماه ۱۴۰۱ می‌توانند آلبوم‌های صوتی و کتاب‌های موسیقی که دارای مجوز از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر نهادهای رسمی بوده و در بازه زمانی ۱ مهر ۱۴۰۰ تا ۱ مهر ۱۴۰۱ (برای آلبوم‌های صوتی فیزیکی و دیجیتالی) و کتاب‌های موسیقی از فروردین ۱۳۹۰ تا یکم مهر ۱۴۰۱ نشر یافته است بر پایه اعلام فراخوان و با مراجعه به سایت جشنواره مراحل ثبت نام خود را انجام دهند.

در خصوص فراخوان بخش غیر رقابتی سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر، گروه‌ها و هنرمندان فعال در عرصه اجرای صحنه‌ای از ۱۴ آبان تا ۱۷ دی ماه ۱۴۰۱ فرصت دارند بر پایه شرایط جشنواره در سایت جشنواره موسیقی فجر ثبت نام یا به‌گونه حضوری آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارایه کنند.

www.fajrmusicfestival.com

‌هیات انتخاب آثار و گروه‌های جشنواره با نشر این فراخوان از همه گروه‌ها و هنرمندان کوشا در زمینه موسیقی در عرصه اجرای صحنه‌ای دعوت می‌کند در صورت تمایل با مطالعۀ دقیق فراخوان و ارسال آثار و مدارک خود در برگزاری و هرچه پربارتر شدن این رویداد هنری مشارکت کنند.

 

اعضای شورای سیاستگذاری سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر

محمود سالاری، معاون امور هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و رییس شورای سیاستگذاری سی‌وهشتمین جشنواره موسیقی فجر در احکامی نادر مشایخی، سید محمد میرزمانی، بهزاد عبدی، حمیدرضا اردلان، محمدعلی مرآتی و محمد اله‌یاری فومنی (مدیرکل دفتر موسیقی) را به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری این دوره از جشنواره موسیقی فجر منصوب کرد.

شورای سیاستگذاری جشنواره وظیفه‌ی انتخاب دبیر  و طراحی چهارچوب‌های اصلی جشنواره را بر عهده دارد. سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر بهمن ماه ۱۴۰۱ در بخش‌های گوناگون در تهران و استان‌های دیگر برگزار خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 17 =

دکمه بازگشت به بالا
سوالی برایتان پیش آماده؟ از ما بپرسید...
×
گفتگو را شروع کنید
سلام! برای چت در واتساپ بر روی هر کدام از اکانت های پشتیبانان ما که میخواهید کلیک کنید.
Whatsapp chat Whatsapp chat
شروع مکالمه
بستن