سینما و تئاترگزارش تصویری

«لاک‌پشت‌‌ها هم پرواز می‌كنند» در فهرست ۳۰ فیلم برتر ضد جنگ تاریخ سینمای جهان

خبرنگار: منصور جهانی

به گزارش اختصاصی پایگاه خبری شاهنامه‌نیوز

فيلم سينمايی «لاک‌پشت‌‌ها هم پرواز می‌كنند» به كارگردانی «بهمن قبادی» در کنار اثرهای کارگردانان مطرحی هم‌چون: «استنلی کوبریک»، «میلوش فورمن»، «فرانسیس فورد کاپولا»، «چارلی چاپلین»، «ژان رنوار»، «ترنس مالیک»، «الیور استون» و «ارول موریس» در فهرست ۳۰ فیلم برتر ضد جنگ تاریخ سینمای جهان قرار گرفت.

فيلم سينمايی «لاک‌پشت‌‌ها هم پرواز می‌كنند» Turtles Can Fly ساخته «بهمن قبادی» كارگردان سینما كه تا كنون در بيش از ۱۰۰ جشنواره بين‌‌المللی حضور داشته و با بیش از ۵۰ جايزه جهانی يكی از پر افتخارترين فيلم‌‌های تاريخ سينمای ايران و کُردستان به شمار می‌رود، این فیلم از سوی پایگاه خبری تحلیلی سینمایی «استاکر» Stacker و پایگاه سینمایی «استار لوکال میدیا» Star Local Media در کنار اثرهای

کارگردانان شاخصی هم‌چون: «استنلی کوبریک»، «میلوش فورمن»، «فرانسیس فورد کاپولا»، «چارلی چاپلین»، «ژان رنوار»، «ترنس مالیک»، «الیور استون»، «ادوارد برگر» و «ارول موریس» به عنوان ۳۰ فیلم برتر ضد جنگ تاریخ سینمای جهان معرفی شده است.

در مطلبی که از سوی نویسنده و منتقد سینمایی «کاترینا سیروتا» Katrina Sirotta در پایگاه خبری و تحلیلی سینمایی «استاکر» Stacker و پایگاه سینمایی «استار لوکال میدیا» Star Local Media با تیتر «۳۰ فیلم برتر ضد جنگ» 30great anti-war movies به رشته تحریر درآمده، نوشته شده است: «استاکر» Stacker درباره تاریخچه فیلم‌هایی با مضمون، لحن یا احساس سنگین ضد جنگ، پژوهش کرد و ۳۰ مورد از بهترین‌ها را مورد توجه قرار داد. جنگ، موضوع دردناکی است که هم‌چنان در طول تاریخ مطرح بوده است. وقتی گرد و غبار آن فرو می‌نشیند و عواقب خونین پس از آن بررسی می‌شود، خالقان اثرهای هنری دیدگاه‌های ذهنی خود را در مورد وضعیت دهشتناک جنگ از طریق موسیقی، ادب و فیلم ارایه می‌دهند.

در ادامه این مطلب آمده است: این ۳۰ فیلم‌ برتر از تفسیر جنگ جهانی اول تنها چند ماه پس از پایان جنگ تا نقد جنگ‌های اخیر و دیدگاه‌های مدرن درباره رویدادهای تاریخی را شامل می‌شود. این فیلم‌ها نشان می‌دهند که چگونه کارگردان‌ها راه‌های متفاوتی برای کشیدن ریسمان‌های قلب و انتقال پیام‌های خود، با استفاده از درام برای به تصویر کشیدن مصائب جنگ یا حتی گرایش به طنز یا کمدی پیدا کرده‌اند.

این فهرست، شامل داستان‌های تخیلی، فیلم‌های مبتنی بر رویدادهای واقعی، مستند، فیلم‌های انیمیشن و حتی یک اثر موزیکال است که ثابت می‌کند، راه‌های زیادی برای ارایه یک موضع قدرتمند وجود دارد. این فیلم‌ها به مخاطبان کمک کرده‌اند تا عواقب جنگ را به یاد بیاورند و چرا صلح هم‌چنان یک هدف مهم است.

در فهرست ۳۰ فیلم برتر ضد جنگ تاریخ سینمای جهان، شاهکارهایی از کارگردانان سرشناس سینمای دنیا قرار دارند که خالقان آنها عبارت‌اند از: «استنلی کوبریک»، «میلوش فورمن»، «فرانسیس فورد کاپولا»، «چارلی چاپلین»، «ژان رنوار»، «ترنس مالیک»، «الیور استون»، «ادوارد برگر»، «پارک چان ووک»، «ارول موریس»، «مایکل چیمینو»، «الم کلیموف»، «آری فولمن»، «آبل گانس»، «ایسائو تاکاهاتا»، «کن ایچیکاوا»، «میخائیل

کالاتوزوف»، «بهمن قبادی»، «گیلو پونتکوروو»، «پل ورهوفن»، «میک جکسون»، «پیتر ویر»، «آلن رنس»، «تری جورج»، «پیتر دیویس»، «رابرت آلتمن» و «جوئل شوماخر».

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

دکمه بازگشت به بالا
سوالی برایتان پیش آماده؟ از ما بپرسید...
×
گفتگو را شروع کنید
سلام! برای چت در واتساپ بر روی هر کدام از اکانت های پشتیبانان ما که میخواهید کلیک کنید.
Whatsapp chat Whatsapp chat
شروع مکالمه
بستن