فرهنگ و ادب

دبیرکل بنیاد فردوسی خبر داد: آغاز دومین دوره‌های آموزش عالی مجازی دانشگاهی هنرهای شاهنامه‌ای در تابستان ۱۴۰۰

به نقل از : خبرگزاری شبستان

دبیرکل بنیاد فردوسی خبر داد:
آغاز دومین دوره‌های آموزش عالی مجازی دانشگاهی هنرهای شاهنامه‌ای در تابستان ۱۴۰۰
تیتر نخست فرهنگ و ادب خبرگزاری شبستان
هفتم شهریور ماه ۱۴۰۰
یاسر موحدفرد از آغاز دومین دوره‌های آموزش عالی مجازی دانشگاهی هنرهای شاهنامه‌ای در تابستان ۱۴۰۰ با ۱۲ سرفصل خبر داد و گفت: این دوره برای نخستین بار در ایران و جهان با همکاری دانشگاه پیام نور و موسسه فردوسی توسی برگزار می‌شود.
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان، دومین دوره‌های آموزش عالی مجازی دانشگاهی هنرهای شاهنامه‌ای در تابستان ۱۴۰۰ با ارایه گواهی‌نامه آموزش عالی آزاد دانشگاه پیام نور با تدریس مدرسان برجسته موسسه فرهنگی و هنری فردوسی توسی برگزار می‌شود.
در این دوره آموزشی ۱۲ سرفصل با عنوان‌های شاهنامه خوانی و نقالی، گویندگی، مجری گری، ویراستاری و خبرنگاری برپایه شعر و ادب پارسی، داستان گویی، نمایش خلاق و مجری‌گری، نمایش‌نامه‌خوانی، صداپیشگی و دوبلوری، طراحی پوشاک ایرانی، بازیگری علمی تجربی، عکاسی فتوکلاژ و فتومونتاژ با تصاویر شاهنامه‌ای، خوشنویسی و نقاشی‌خط، نگارنگری و نقاشی، ساز و آواز و موسیقی سنتی، نقش‌های هندسی در هنرهای سنتی، شعر، داستان‌نویسی و واژه‌شناسی در دو رده سنی کودکان و نوجوانان / جوانان و بزرگسالان علاقه‌مند از سوی متخصصان آموزش داده می‌شود که تا کنون از سراسر ایران و ۳ قاره جهان ثبت نام داشته‌اند.
درباره برگزاری این دوره‌های آموزشی با «یاسر موحدفرد»، مدیر و مدرس دوره‌های دانشگاهی مجازی هنرهای شاهنامه‌ای به گفت‌وگو نشسته‌ایم که در زیر می‌آید:
 دوره‌های آموزش عالی مجازی دانشگاهی هنرهای شاهنامه‌ای برای دومین بار با چه رویکردی برگزار می‌شود؟
دومین دوره‌های آموزش عالی مجازی دانشگاهی هنرهای شاهنامه‌ای برای نخستین بار در ایران و جهان با همکاری دانشگاه پیام نور و موسسه فردوسی توسی در تابستان ۱۴۰۰ در حال آغاز به کار است. نخستین دوره آن در بهار ۱۴۰۰ برگزار شد که گواهی‌نامه پایان دوره آموزش عالی آزاد دانشگاه پیام نور آن به ۱۵۰ نفر در آیینی مجازی اعطاء خواهد شد.
معمولا شرکت کنندگان دوره‌های آموزش عالی مجازی دانشگاهی هنرهای شاهنامه‌ای از کدام کشورها در این دوره‌ها حضور دارند؟
در این دوره‌های آموزشی ایرانیان و فارسی زبانان از سراسر ایران و جهان که در قاره‌های اروپا، آمریکا و آسیا ساکن هستند، حضور دارند؛ شرکت کنندگان در این کلاس‌های مجازی (آنلاین) اغلب در دو رده سنی کودکان و نوجوانان و بزرگسالان هستند و نکته جالب توجه آن‌که افرادی از ۴ سال تا ۷۲ ساله در این دوره‌ها شرکت کرده‌اند.
 آیا به شرکت کنندگان دوره‌های آموزش عالی مجازی دانشگاهی هنرهای شاهنامه‌ای گواهی‌نامه معتبر اعطاء می‌شود؟
بله در پایان هر دوره گواهی‌نامه آموزش عالی آزاد دانشگاه پیام نور به هنرجویان اعطاء می‌شود.
در پایان هر دوره جشنواره ملی هنرهای شاهنامه‌ای که برگزار می‌شود در صفحه‌ اینستاگرام دبیرکل بنیاد فردوسی و مدیرعامل موسسه فردوسی توسی نظرسنجی انجام می‌شود و به برگزیدگان نشان زرین فردوسی موسسه اکو و دیپلم افتخار موسسه فردوسی توسی اهداء می‌شود و به برنامه‌های تلویزیونی معرفی می‌شوند. شبکه‌ امید و شبکه جهانی جام جم تا کنون‌ با موسسه فردوسی توسی در این زمینه همکاری داشته است.
آثار برگزیده دوره‌های آموزش عالی مجازی دانشگاهی هنرهای شاهنامه‌ای آیا منتشر خواهد شد؟
 بله؛ اثرهای برگزیده هنرهای تجسمی این دوره‌های آموزشی هم در کتاب «شاهنامک» ویژه کودکان و نوجوانان و کتاب «۳۶۵ روز با شاهنامه فردوسی» ویژه جوانان و بزرگسالان از سوی نشر پازینه و موسسه فردوسی توسی منتشر خواهد شد.
http://paieshgar.ir/%d8%a2%d8%ba%d8%a7%d8%b2-%d8%af%d9%88%d9%85%db%8c%d9%86-%d8%af%d9%88%d8%b1%d9%87%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b9%d8%a7%d9%84%db%8c-%d9%85%d8%ac%d8%a7%d8%b2%db%8c/
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن