گزارش تصویری

برگزیدگان بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان تهران

خبرنگار: یاسر موحدفرد - عکاس: پوریا جوراسفند

برگزیدگان بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان تهران
به گزارش اختصاصی پایگاه خبری شاهنامه
بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان تهران با حضور «محمود شالویی» سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، «احد جاودانی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، «قادر آشنا» مدیرکل هنرهای نمایشی، «میثم مرادی» معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و شماری از هنرمندان هنرهای نمایشی شرکت داشتند، برگزیدگان بخش‌های گوناگون هنری معرفی شدند.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در آیین پایانی این جشنواره با سپاسگزاری از همه هنرمندان استان تهران، انجمن‌های هنرهای نمایشی و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ها گفت: به دلیل کرونا شاهد تعطیلی‌های فراوانی بودیم اما با این حال ۷۱ گروه نمایشی برای حضور در جشنواره اعلام آمادگی کردند و این جز با تلاش و همکاری هنرمندان عزیز که امری بی‌سابقه بود صورت نمی‌گرفت.
میثم مرادی با بیان این‌که تعداد ۱۶ نمایش برای بخش رقابت و ۲ نمایش هم با توجه به اولویت‌های فراخوان به منظور بخش مهمان به رقابت پرداختند، گفت: امسال سه نمایش به دبیرخانه چهلمین جشنواره تئاتر فجر راه یافت.
در ادامه این جشنواره سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، احیای آهنگ‌های انقلابی را یکی از برنامه‌هایی ذکر کرد که در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته است.
محمود شالویی تاکید کرد که سرودهای انقلابی طی سال‌ها به فراموشی سپرده شده است.
وی به برگزاری جشنواره‌های تئاتر پرداخت و با تاکید بر این‌که این جشنواره‌ها در عین سختی اما شیرین است، اظهار کرد: در این رویدادها گروه و عوامل خوبی دور هم جمع می‌شوند که قابلیت‌های بین‌المللی دارند.
شالویی با بیان این‌که جنبش هنری و نمایشی باید مفهومی شود، افزود: باید با متن نمایش ایرانی که بیانگر اندیشه و فرهنگ خودمان است جلو برویم و از متن‌های ترجمه خودداری کنیم.
سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه تاکید کرد که ما خود صاحب متونی هستیم که امروز نیاز جامعه است.
در بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان تهران در بخش کارگردانی، محمد رفیعی کارگردان نمایش دیپلمات، لاله عباسی به کارگردانی محمد یزدی، صورت زخمی به کارگردانی پژمان کاشفی و مرگ موش به کارگردانی سارینا رزاق برتر شناخته شدند.
هم‌چنین در بخش نمایشنامه نویسی هیات داوران جایزه متن را به نویسنده نمایشنامه مرز از حمید رضا اسد زاده از شهر قدس، سارینا رزاق  نویسنده مرگ موش از شمیرانات و سامان ناصری نویسنده صورت زخمی از اسلامشهر پیشکش کرد.
در این جشنواره هم‌چنین طرح آرمین صالحی به عنوان طرح پوستر جشنواره امسال شناخته شد.
هیات داوران این جشنواره، جایزه بهترین بازیگر مرد را نیز به پژمان کاشفی از اسلامشهر بازیگر نمایش صورت زخمی، امیر علی علیزاده برای نمایش ۱۸ سالگی از قرچک و به بازیگر نمایش مرز امید اولیایی از شهر قدس اهدا کرد.
هیات داوران بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان تهران، جایزه بهترین بازیگر زن را نیز به گروه بازیگران نمایش مرگ موش اهدا کرد.
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن