فرهنگ و ادبگزارش تصویری

مصاحبه جنجالی کیوان مهتاوند با یاسر موحدفرد، دبیرکل بنیاد فردوسی

مصاحبه جنجالی کیوان مهتاوند با یاسر موحدفرد، دبیرکل بنیاد فردوسی

به نقل از هنری نیوز؛
تیتر نخست خبرگزاری فرهنگ و هنر
۱۸ دی ماه ۱۴۰۰

ناگفته‌هایی از حکیم ابوالقاسم فردوسی، شاعر پر آوازه ایرانی و فیلسوف و استادی بزرگ

دموکراسی و آزادی بیان مگر بیانگر این نیست که عموم، حرف‌شان را آزادانه و راحت بیان کنند و مورد توجه قرار گیرد؟

اما اگر این مصاحبه را که توسط یک خبرگزاری مستقل و مردمی ساخته و پرداخته شده، اگر و اگر این مصاحبه را برای خارجی‌ها ترجمه کنیم، غیر از این است که این حقایق و وقایع گفته شده را کتمان می‌کنند و شاید با رسانه‌های‌شان این رسانه را محروم (بایکت) می‌کنند. فردوسی فقط زبان را زنده نگه نداشت بلکه بسیاری از منابع عظیم و درست ما ایرانیان را زیبا و هنرمندانه و استادانه در قالب شعر و ادب برای ما به یادگار نهاد، افسانه نیست، حقیقی است شاهنامه به نوعی جام جمشید است در گذر وقایع تاریخ ایران زمین.
شاهنامه بزرگ‌تر از کشف‌های داوینچی است. عاشقانه‌تر از دل نوشته‌های شکسپیر است و درست‌تر از بزرگ‌ترین کتاب‌های تاریخ است و سورئالیست در بطن رئالیسم.
به قلم کیوان مهتاوند

هنری نیوز خبرگزاری فرهنگ و هنر شما را به دیدن این گزارش تصویری دعوت می‌نماید؛

در این مصاحبه مهندس یاسر موحدفرد، دبیرکل بنیاد فردوسی به چگونگی فعالیت بنیاد فردوسی و راه‌های تعامل با هنرمندان و مردم پارسا و فرهیخته کشورمان اشاره نمود.
هم‌چنین به بررسی واقعی بودن اشعار فیلسوف بزرگ ایرانی حکیم ابوالقاسم فردوسی در شاهنامه و مقایسه گفته‌های آن با نظریه پردازان ancient aliens و رابطه شاهنامه فردوسی با پیامبران الهی از نظر دبیرکل بنیاد فردوسی به کیوان مهتاوند، مصاحبه‌گر، مجری و مدیر مسوول هنری نیوز در این گزارش تصویری پرداخته شد.
در این میان سوالی مطرح شد به عنوان این‌که:

آیا شاهنامه نخستين اثر سورئالیستی جهان است؟

که در پاسخ مهندس یاسر موحدفرد، دبیرکل بنیاد فردوسی، گفت: بیشتر بزرگان خارجی شاهنامه را خوانده‌اند و از آن مکتب‌های فرهنگی و هنری به نام خود برداشته‌اند که طی تحقیق‌ها و پژوهش‌های انجام شده این مطالب برای همگان در منابع معتبر مشخص است.

رابطه شاهنامه با اسلام و قرآن مجید

و نیز افزوده شد که: حکیم ابوالقاسم فردوسی و شاهنامه آن رابطه مستقیم با اسلام دارد و دکتر کیوان مهتاوند افزود: اسلام تنها دینی است که همه ادیان الهی را قبول دارد طبق قرآن.
هم‌چنین در این مصاحبه، صریح و روشن به مردمی بودن خبرگزاری هنری نیوز اشاره شد.

دکتر کیوان مهتاوند از بینندگان پوزش طلبید به علت این‌که هم فیلمبردار و هم دوربین اصلی دچار نقص فنی شد علامت تعجب و خنده و بالاجبار از دوربین شماره دو این گزارش تصویری منتشر شد.

برای دریافت گزارش تصویری خبری، وارد صفحه تماس شوید یا به اینستاگرام‌های زیر رجوع فرمایید و روی لینک‌های زیر کلیک کنید.

 

منبع اول

منبع دوم

منبع سوم

 

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن