سینما و تئاترفرهنگ و ادبموسیقی و تجسمی

فهرست کامل برگزیدگان بخش‌های نه‌گانه نخستین جشنواره ملی معروف

خبرنگار: علی جواهریان

به گزارش اختصاصی پایگاه خبری شاهنامه‌نیوز

آیین پایانی نخستین جشنواره فرهنگی هنری «معروف» با حضور دبیران و داوران این رویداد ملی با همراهی گروهی چشمگیر از اهالی فرهنگ و هنر از سراسر ایران، معرفی اثرهای هنری، ادبی و پژوهشی برگزیده و تجلیل از برگزیدگان به میزبانی تالار وحدت در ۲ اسفند ۱۴۰۲ برگزار شد.

 

برگزیدگان بخش‌های نه‌گانه نخستین جشنواره ملی معروف

[به دبیرکلی: مهرداد توکلی]

۱۰۷ اثر برگزیده و شایسته تقدیر

 

۱- بخش پژوهش و ادبیات

[به دبیری: یاسر موحدفرد]

۲۱ اثر برگزیده و شایسته تقدیر

 

الف- کتاب

رتبه نخست؛ سید علی‌اصغر شریعت‌زاده – نشر پازینه / کتاب کعبه دل‌ها، جلوه‌های عرفان ابوالحسن خرقانی

رتبه دوم؛ دکتر فاطمه ایرانمنش، دکتر سید محمدرضا علوی و دکتر احمد امیری خراسانی – نشر پادینا / کتاب تربیت عقلانی از منظر سعدی

رتبه سوم؛ فرهاد وداد – نشر انجمن آثار و مفاخر فرهنگی / کتاب اَشکال (صُوَر اَقالیم) سهل بلخی؛ کهن‌ترین نقشه‌برداری از جهان اسلام و خلیج فارس

شایسته تقدیر؛ حسین خادمی و حمیدرضا محمودخانی – نشر خیزش نو، تهران / کتاب واجب فراموش شده

شایسته تقدیر؛ دکتر یونس یونسیان و دکتر علی کاظمی و خسرو آقایی – نشر چاپار، تهران / کتاب قدرت داستان گویی بصری

 

ب- پایان‌نامه

رتبه نخست؛ مهدی رجایی (دانشگاه تهران – پردیس قم) / مبانی فقهی – حقوقی روابط مردم و دولت

رتبه دوم؛ سمیه شعبانی – دانشگاه آزاد اسلامی اراک / نظارت همگانی مردم بر دستگاه‌های اداری در ایران

رتبه سوم؛ مریم آبسیه – مدرسه علمیه فاطمه معصومه بندرعباس / بررسی مبانی فقهی شرایط امر به معروف

 

پ- ایده و پژوهش

رتبه نخست؛ فهیمه غلامی – دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب / مقاله‌ جلوه‌های صلح و آشتی در اندیشه حکیم فردوسی و مقاله رشادت‌های زنان قهرمان در داستان‌های دفاع مقدس

رتبه دوم؛ فاطمه رثوفی‌تبار – دانشگاه قم / مقاله الگوی قرآنی سبک مدیریت خانواده

رتبه سوم؛ دکتر مصطفی کافی راد (دانشگاه علوم قرآن و حدیث) و دکتر رقیه محمدی – اردبیل / مقاله نقش امر به معروف در انتقاد پذیری و مسوولیت پذیری

شایسته تقدیر؛ طیبه شجاعی – کرمان / مقاله تاثیر قصه‌های قرآنی بر تخیل فرزندان

شایسته تقدیر؛ محسن وظیفه – پارس آباد استان اردبیل / مقاله تاثیر هجرت امام رضا در رونق گردشگری مذهبی ایران

شایسته تقدیر و دیپلم افتخار پژوهشگر نوجوان؛ اشکان زمانی نیک – گچساران / مقاله ویژگی‌های فرمانروایان دادگستر ایران از دیدگاه حافظ و فردوسی

 

ت- رمان

برگزیده؛ امیرحسین اسرافیلی – نشر نیکان کتاب، زنجان / کتاب دعوت‌نامه‌ای از کربلا

 

ث- مجموعه داستان

برگزیده؛ حامد سعیدی – اثر مثل ماهی، تلاشی برای شناخت شیر بچه قهرمان شهید ابوالفضل ولی

شایسته تقدیر و دیپلم افتخار ویژه کودکان و نوجوانان؛ نفیسه سادات اسدی – نشر رواق کودک حرم مطهر حضرت معصومه (س) / کتاب راه روشن زندگی‌نامه حضرت زهرا (س)

 

ج- داستان کوتاه

برگزیده؛ کبری غروی / اثر نیت

شایسته تقدیر و دیپلم افتخار (ویژه کودکان و نوجوانان)؛ نگارش و تصویرگری: مریم ارشدی / اثر ندا در آرزوی فضا

شایسته تقدیر و دیپلم افتخار (ویژه کودکان و نوجوانان)؛ حمیدرضا رنجبر – نشر رستم و سهراب، رشت / اثر پسرک حواس پرت و معلم خلاق

 

۲- بخش هوش مصنوعی

[به دبیری: مصطفی ضابط]

۱۶ اثر برگزیده و شایسته تقدیر

 

الف- تصویر

رتبه نخست؛ فاطمه یزدیان فرد / اثر انتقام

رتبه دوم؛ مهدیه تقی‌پور / اثر جشن تکلیف

رتبه سوم؛ نفیسه عرب عامری / اثر رقیه خاتون

شایسته تقدیر؛ فاطمه یاراحمدی / اثر تکیه بر جمهوری اسلامی

شایسته تقدیر؛ نفیسه عرب عامری / اثر جای پای متوسلیان

شایسته تقدیر؛ سمیه رحیمی / اثر عشق من ایران

 

ب- ویدئو

رتبه نخست؛ سید محمد فخری / اثر قاصدک

رتبه دوم؛ زهرا مختاری / اثر کان وعدا مفعولا

رتبه سوم؛ صغری حقی / اثر آیه ۹۹ سوره انعام

شایسته تقدیر؛ نفیسه عرب عامری / اثر احسان

شایسته تقدیر؛ عارفه علیزاده / اثر آیاتی از سوره لقمان

 

پ- کتاب هوش مصنوعی

رتبه نخست؛ نفیسه سادات اسدی / اثر راه روشن

رتبه دوم؛ نفیسه عرب عامری / من رقیه هستم

رتبه سوم؛ فاطمه صادقی / اثر به مقصد بهشت

شایسته تقدیر؛ مریم ارشدی / اثر ندا در آرزوی فضا

شایسته تقدیر؛ فاطمه صادقی / اثر لحظه درست

 

۳- بخش شعر

[به دبیری: میلاد عرفان‌پور]

۸ اثر برگزیده و شایسته تقدیر

 

الف- کلاسیک

رتبه نخست؛ حسن خسروی وقار

رتبه دوم؛ میثم داوودی

رتبه سوم؛ زهرا سپه‌کار

شایسته تقدیر؛ سید سلمان علوی

 

ب- ترانه و سرود

برگزیده؛ علی سلیمیان

شایسته تقدیر؛ محسن کاویانی

 

پ- نیمایی و سپید

شایسته تقدیر؛ مهدی کازرانی

شایسته تقدیر؛ اعظم السادات حسینیان

 

۴- بخش هنرهای تجسمی

[به دبیری: زهرا محمودی]

۵ اثر برگزیده و شایسته تقدیر

 

الف- نقاشی

برگزیده؛ یعقوب محمودی / اثر قاب چهلم

ب- تصویرسازی

برگزیده؛ ندا تنهایی مقدم / اثر کبریت

پ- گرافیک

برگزیده؛ میثم یعقوبی / اثر ایران جوان بمان

ت- پروفورمنس

برگزیده؛ یعقوب محمودی / اثر قاب چهلم

شایسته تقدیر؛ محمدعلی خلجی / اثر غزه

 

۵- بخش عکس

[به دبیری: کمال‌الدین شاهرخ]

۱۴ اثر برگزیده و شایسته تقدیر

 

الف- تک عکس

رتبه نخست؛ نسیم همتی

رتبه دوم؛ محمد رضایی

رتبه سوم؛ سید محمدصادق حسینی

شایسته تقدیر؛ فائزه کابلی

شایسته تقدیر؛ رضا رادپور

 

ب- مجموعه عکس

رتبه نخست؛ محمد رضایی

رتبه دوم؛ سامان خدایاری

رتبه سوم؛ محمدمهدی حافظیه

شایسته تقدیر؛ علیرضا عطاریانی

شایسته تقدیر؛ سامان خدایاری

 

پ- عکس هوش مصنوعی

رتبه نخست؛ فاطمه زهرا جعفری

رتبه دوم؛ صالح صف‌آرا

رتبه سوم؛ نفیسه عرب عامری

شایسته تقدیر؛ ماریا علمی

 

۶- بخش فیلم

[به دبیری: شفیع آقا محمدیان]

۱۷ اثر برگزیده و شایسته تقدیر

 

الف- فیلم کوتاه

رتبه نخست؛ به کارگردانی محمدحسین رمضانی / اثر جبر اختیاری

رتبه دوم؛ به کارگردانی احمد حیدریان و تهیه‌کنندگی محدثه پیرهادی / اثر پیش از بهشت

رتبه سوم؛ به کارگردانی حسن حبیب‌زاده / اثر اتاق عقد

شایسته تقدیر؛ به کارگردانی حسین دارابی / اثر جیب کت

 

ب- فیلم بلند

رتبه نخست؛ به کارگردانی حمید بیات / اثر نگهبان

رتبه دوم؛ به کارگردانی محمدحسین امانی / اثر وانتافه نهایی

شایسته تقدیر؛ به کارگردانی رضا دهقان / اثر هفت هفت

 

پ- فیلم‌نامه

رتبه نخست؛ میلاد ملحانی / اثر پنجره

رتبه دوم؛ مریم شاویسی / اثر خسوف

رتبه سوم؛ محراب اکبری شهیر / اثر اظهر من الشمس

 

ت- مستند کوتاه

رتبه نخست؛ به کارگردانی احسان صبوری / اثر آخرین خداحافظی

رتبه دوم؛ به کارگردانی کیومرث سرشار / اثر زیر صفر

رتبه سوم؛ به کارگردانی مریم صبوری / اثر برداشت آخر

شایسته تقدیر؛ محمد تقی بازرلو / اثر مهاجر

 

ث- مستند بلند

رتبه نخست؛ به کارگردانی احمد رحمانیان / اثر کراس

رتبه دوم؛ به کارگردانی روح‌اله اکبری / اثر سوسن در سحر می‌شکفد

رتبه سوم؛ به کارگردانی سجاد سلیمان‌خانی / اثر سرکش

 

۷- بخش پویانمایی (انیمیشن)

[به دبیری: آرزو مرادی]

۸ اثر برگزیده و شایسته تقدیر

 

بهترین اثر پویانمایی؛ به کارگردانی سید محمدرضا خردمندان / اثر آنتراکت و فرزان رستمی / اثر بالانس

بهترین اثر کارگردانی؛ جعفر صیادی / اثر درون یک چهارچوب

بهترین فضاسازی انیمیشن؛ جعفر صیادی / اثر درون یک چهارچوب

بهترین متحرک‌سازی؛ به کارگردانی میلاد محمدی / اثر پیچ تاریخی

بهترین اثر از نگاه طنز؛ ندا تنهایی مقدم / دهه‌ها

بهترین موشن؛ سید محمد پیش‌نمازی / اثر زندگی‌نامه شهید شیرودی

بهترین اثر از لحاظ محتوا؛ به کارگردانی سید

محمدرضا خردمندان و محمد لطفعلی / اثر پدر

بهترین اثر برگزیده بر پایه هوش مصنوعی؛ به کارگردانی عبدالکریم منصوری / اثر قاصدک

 

۸- بخش رسانه و فضای مجازی

[به دبیری: سید علیرضا آل داوود]

۱۰ اثر برگزیده و شایسته تقدیر

 

الف- تولید محتوا

برگزیدگان: صدیقه بی‌غم / نفیسه عرب عامری / ریحانه حسنی / مرتضی اسماعیل‌زاده / زهرا محمودی

ب- سفیران برتر رسانه

برگزیدگان: زهرا شکوه‌فر / سمیه مسگرزاده / سید محمدجعفر موسوی‌نسب / آرزو قاسمی / الهه آسیابی

 

۹- بخش هنرهای آوایی (موسیقی)

[به دبیری: سید صادق آتشی]

۸ اثر برگزیده و شایسته تقدیر

 

الف- پاپ

بهترین اثر؛ حسین حقیقی / اثر خلوت خوب

شایسته تقدیر؛ محمدحسین کریمی‌پناه / اثر ابراهیم هادی

 

ب- سرود

رتبه نخست؛ عبدالکریم منصوری / اثر امر به معروف

رتبه دوم؛ کمال خلیلی / اثر شهدای ترور

رتبه سوم؛ عبدالکریم منصوری / اثر امیرکبیر وطن

شایسته تقدیر؛ رامین جهانی / اثر آوای حرم

 

پ- ردیف و دستگاه

بهترین اثر؛ طاهر مرادی / اثر سرفراز تاریخ

 

ت- نماهنگ

بهترین اثر؛ به تهیه‌کنندگی حمید مراوندی و به

کارگردانی محمدرضا رضاییان و محسن حمید‌زاده / اثر به‌پاخیزید

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

دکمه بازگشت به بالا
سوالی برایتان پیش آماده؟ از ما بپرسید...
×
گفتگو را شروع کنید
سلام! برای چت در واتساپ بر روی هر کدام از اکانت های پشتیبانان ما که میخواهید کلیک کنید.
Whatsapp chat Whatsapp chat
شروع مکالمه
بستن